Jak uregulować sprawy spadkowe po śmierci rodziców?
Data publikacji 13 czerwca 2022
Spadek mieszkania i wartościowych ruchomości
Po śmierci obojga rodziców dzieci mają prawo do spadku w pierwszej kolejności. Jeśli rodzice mieli tylko jedno dziecko, całość majątku przypada właśnie jemu. Jeżeli dzieci jest więcej, spadek jest dzielony na wszystkie dzieci w równych częściach. Dotyczy to całości majątku — zarówno nieruchomości, jak i wartościowych ruchomości (np. samochód, biżuteria, sprzęt komputerowy). Rodzeństwo może samodzielnie zdecydować, w jaki sposób podzielić majątek po rodzicach bez stosowania się do przepisów ustawy. W takim przypadku przydaje się dobry adwokat — Warszawa umożliwia jego znalezienie i skorzystanie z pomocy w sprawach spadkowych w ciągu kilku dni.
Adwokat jest potrzebny w szczególności, gdy rodzeństwo nie chce spieniężyć majątku i podzielić się gotówką w równych częściach. Wsparcie prawnika jest istotne również w przypadku problemów z zapłatą zachowku na rzecz jednego z dzieci przez pozostałe rodzeństwo, które chce przejąć nieruchomości i ruchomości po rodzicach. Adwokat pomaga regulować każdą z tych kwestii zgodnie z prawem, by w przyszłości nie dochodziło do kłótni między rodzeństwem. Ponadto prawnik podpowiada, w jaki sposób przeprowadzić sprawy spadkowe w przypadku istnienia długów po rodzicach. Dzięki jego poradom dług nie przejdzie na wnuki i innych krewnych.
Podział spadku pomiędzy przyrodnim rodzeństwem
Podział spadku pomiędzy przyrodnim rodzeństwem często bywa trudny ze względu na skomplikowane stosunki, łączące dzieci z różnych związków. Przyrodnie rodzeństwa mogą być skłócone, przez co dogadanie się w kwestii podziału spadku bywa niemożliwe. Adwokat jest w stanie doradzić, w jaki sposób rozwiązać konflikt pomiędzy przyrodnim rodzeństwem i przeprowadzić sprawę spadkową możliwe najszybciej.
Z pomocą adwokata z Warszawy sprawa spadkowa przebiega szybko i wiąże się z mniejszym stresem, nawet gdy pomiędzy dziećmi jest silny konflikt. Prawnik przygotowuje wszystkie dokumenty niezbędne do podziału spadku i reprezentuje swojego klienta przed sądem. Może występować w jego imieniu pod jego nieobecność, jeśli klient chce uniknąć spotkania z przyrodnim bratem lub siostrą na sali sądowej.
Artykuł sponsorowany