Jaki tablet dla dzieci wybrać?
Data publikacji 19 listopada 2020
Każde dziecko jest bardzo ciekawe świata i pragnie naśladować swoich rodziców. Współcześni mama i tata non stop korzystają z udogodnień elektronicznych. Zarówno w pracy, jak i w domu. Nic dziwnego, że laptopy, smartfony, tablety, notebooki itd. bardzo pociągają młodych ludzi. Zdaje się, że instynktownie wiedzą oni, że bez zdolności biegłego posługiwania się tymi urządzeniami, ciężko będzie im odnaleźć się w dorosłym życiu.
Tablety dla dzieci od 2 do 6 lat
Światowa Organizacja Zdrowia sugeruje, aby dziecko rozpoczynało swoją przygodę ze sprzętem elektronicznym, po ukończeniu 2 lat. Warto zatem zainwestować już w tablet dla dwulatka. Nie tylko po to, aby oswajać go z nowoczesną technologią. Także w celu stymulowania jego rozwoju intelektualnego. Szereg dostępnych aplikacji dla dzieci, edukacyjnych czy prorozwojowych wspiera wykształcanie się wielu różnorodnych zdolności i talentów. M.in. muzycznych, tanecznych, technicznych, plastycznych, matematycznych.
Tablet dla najmłodszych powinien mieć odpowiednie wymiary, aby dobrze leżał w małej dziecięcej dłoni. Ekran o przekątnej 8 cali będzie wystarczający. Musi być to urządzenie, które wygląda atrakcyjnie. Z kolorową obudową. Przy tym wytrzymałe. Najlepiej wstrząsoodporne i wodoodporne. Wiadomo, że kilkulatki są mniej uważne od dorosłych. Tablet na pewno będzie wielokrotnie upadał, obijał się o różne twarde przedmioty. Niech odznacza się solidnością i wysoką jakością wykonania. Najlepiej, kiedy posiada gumowe otoczki. Mają one zdolność amortyzowania wstrząsów. Dobrze, gdy ekran jest pokryty odpornym na zarysowania hartowanym szkłem.
Dziecięcy tablet powinien mieć prosty, intuicyjny interfejs, aby jego obsługa była łatwa. Ważne, by mógł pracować jak najdłużej na jednym ładowaniu. Przynajmniej 7 godzin. To może okazać się niezwykle pomocne np. podczas długiej, męczącej podróży.
Jaki tablet dla dzieci w wieku szkolnym?
Starsze dziecko potrzebuje już bardziej zaawansowanego urządzenia. Może to być nawet tablet dla dorosłych. Oczywiście należycie przygotowany. Powinien posiadać ochronne etui. Dzięki niemu lepiej będzie znosił niekończące się podróże do szkoły i z powrotem. Dobrze, by był wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej. Pozwala ona nadzorować działania córki lub syna przez rodzica.
Aplikacje edukacyjne uatrakcyjnią i ułatwią przyswajanie wiedzy. Ich wybór jest ogromny. Szczególnie przydatne są te do nauki języków obcych, matematyki, biologii, fizyki, chemii, geografii i historii. Prócz tego warto na tablecie zainstalować również ciekawe gry edukacyjne. Dostarczą dziecku rozrywki, a jednocześnie będą stymulować jego rozwój intelektualny.
Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, tablet do nauki powinien odznaczać się odpowiednio większą przekątną ekranu. Co najmniej 10 cali. Musi mieć mocny, najlepiej 8-rdzeniowy procesor, co najmniej 2 GB pamięci RAM oraz minimum 32 GB pamięci wbudowanej (pojemności). Im bardziej wyśrubowane parametry tym lepiej. Postęp technologiczny bardzo szybko się dokonuje, a to ma być poważna inwestycja w przyszłość dziecka.