Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia uchwyty magnetyczne

Fakty i mity o uchwytach magnetycznych w obudowie gumowej

Data publikacji 26 stycznia 2021

Przy montowaniu różnych konstrukcji i mebli ważną rolę spełniają uchwyty. Te małe elementy są odpowiedzialne za prawidłowe umiejscowienie przedmiotu w odpowiednim miejscu. Złe dobranie uchwytu może skutkować przesuwaniem się przedmiotu lub – co gorsza – jego zniszczeniem. Uchwyt magnetyczny w obudowie gumowej to praktyczne rozwiązanie, które pozwala dowolnie i w prosty sposób aranżować przestrzeń. Niezależnie od tego, czy pozwala zawiesić lampę, zmienić dekorację czy trwale połączyć płaskie powierzchnie.

Funkcje i zastosowanie uchwytów

Dzięki zastosowaniu powłoki kauczukowej rozwiązanie jest idealne do gładkich, lakierowanych i delikatnych powierzchni. Uchwyty magnetyczne w obudowie gumowej są niezwykle łatwe w montażu i obsłudze. Dzięki gumowej powierzchni, która zwiększa tarcie są optymalne do śliskich i gładkich przestrzeni. Zaślepienie gwintu uchwytu blaszką jest dodatkowym zabezpieczeniem przed możliwym przekręceniem uchwytu na wylot. Dzięki temu montaż przebiega szybko i możliwe jest określenie, czy przedmiot został zawieszony poprawnie. Należy pamiętać, że uchwyty służą do podtrzymywania ruchomych elementów mechanicznych, dlatego powinny być dostosowane w sposób indywidualny. Na uchwycie magnetycznym w obudowie gumowej opiera się nieraz cała konstrukcja, co wpływa na bezpieczeństwo pracy i komfort domowników.

Czym charakteryzuje się dobry uchwyt?

Aby uchwyt spełniał  swoją rolę i służył jak najlepiej, powinien został sprawdzony w konkretnych warunkach. Po sprawdzeniu udźwigu jest pewność, że uchwyt magnetyczny w obudowie gumowej poradzi sobie z dobraną masą i utrzyma wiszący przedmiot we właściwej pozycji. Maksymalna wartość udźwigu jest podawana przez producenta, ale i tak jest uzależniona od występowania kilku czynników. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę udźwig uchwytu. Wpływa on na masę i siły działające na cały układ utrzymujący dźwigany przedmiot z płaską powierzchnią. Ważnymi parametrami są grubość oraz maksymalna szerokość szczeliny pomiędzy uchwytem a wiszącym przedmiotem. Za duża szczelina może powodować odchylenia i narażać na uszkodzenie sprzętu. Zwyczajowo umieszcza się uchwyt magnetyczny w obudowie gumowej  za pomocą zwory blaszanej o określonej grubości, przy działaniu siły prostopadle do siły grawitacji. Każdy magnes powinien posiadać gwarancję zachowania właściwości oraz maksymalną wartość udźwigu podtrzymywanych przedmiotów. Dzięki technologii gwintowania oraz przeciwpoślizgowym właściwościom kauczuku uchwyt jest w stanie udźwignąć nawet do kilkunastu kilogramów masy.

Redakcja magicznaplaneta.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?